Stomper. Pierwszy polski produkcyjny winyl.

Plastikowe Serce  pierwszy i jedyny w Polsce sklep stacjonarny w całości poświęcony Designer Toys i Urban Vinyl ma zaszczyt przedstawić: Stompera – pierwszy polski produkcyjny winyl toy. Premierowa impreza już dziś od godziny 14 w sklepie Plastikowe Serce, Bartoszewicza 9,  Warszawa. Promo ceny, konkursy, malowanie na żywo przez Ogryza, Saiko & akuma1o1. Bawimy się dzis do 20.
Link do wydarzenia na Facebook’u.


Stomper
Figurka ma 8,7cm i występuje w dwóch wersjach kolorystycznych- białej i czarnej. Przygotowana jest do przyszłych konwersji (DIY toy). Można ją malować, ciąć przerabiać. Zaprojektowana została także tak, aby bez jakiejkolwiek ingerencji mogła cieszyć oko stojąc sobie na półce w pierwotnej formie. Sześcienna głowa mocno odcina się od reszty obłego ciała dając dwie płaszczyzny do konwersji.
Kim są Stompery? To poważne cwaniaczki gotowe do walki. Dwa kolory, dwa charaktery!


Historia Stompera
Prawie trzy lata temu pierwszy Stomper ujrzał światło dzienne. Co prawda był tylko na papierze w formie szkicu, ale zapowiadał nadejście czegoś materialnego. Potem powstały wersje odlewane z żywicy – tona pyłu na balkonie oraz nieznośny zapach żywicy i silikonu w mieszkaniu. Kiedy żona przygotowywała się do porodu w szpitalu ja kładłem warstwy lakieru na odlewanych figurkach. Wystawa podczas „Need for Street” (dzięki Plastikowemu Sercu), wystawa w Poznaniu (dzięki Hodowcy Zabawek). Niestety klapa! Figurka okazała się zbyt droga w produkcji i nie miała szans na polskim rynku (dodatkowo miała swoje wady produkcyjne)

To był moment, gdy doszedłem do wniosku że trzeba będzie zrobić to profesjonalnie. WINYL!!!
Wysyłka szkiców, projektów do Chin. Pierwszy prototyp z wosku. Pierwszy prototyp z winylu. Poprawki. Wysyłka do Polski i USA. Walka z przepisami unijnymi. Olbrzymia radość po rozpakowaniu kartonów.

Tak w skrócie wygląda historia pierwszego polskiego winylowego toy-a.
Kiedy spoglądam na szkice zastanawiam się czy na starcie zdawałem sobie sprawę z tego, że zajmie mi to tyle czasu, że zarwę tak wiele nocek myśląc czy wszystko będzie OK. Wiem, że mając tę wiedzę trzy lata temu i znając efekt końcowy podjąłbym się tego jeszcze raz. Przyjemność trzymania w ręku własnego produktu daje olbrzymią satysfakcję. Dzięki wsparciu żony, rodziny, przyjaciół- 200 Stomperów (800 sztuk w USA) czeka na swoich nowych właścicieli.

Zapraszam
Michał Nowak
RocketDesign

This entry was written by Jot, posted on 17/12/2011 at 12:58, filed under Designer Toys, Foto, Media, Sklep, Wystawy and tagged , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

timeline

Comments are closed.